csenderu

Velikonoční prázdniny
2019-04-03 09:22:08

Od čtvrtka 18.4. do pondělí 22.4. bude velikonoční volno. Do školy se jde až v úterý 23.4. Užijte si sváteční dny v klidu a pohodě.

holka hlava2 virtualni prochazka link kalendar akci link zazemi link svp link fotogalerie link kontakt link


fotogalerie

kalendář

 

 

 

 odkaz web

 

logo NIDV

zeleznakVe dnech 4. a 5. dubna 2017 proběhl v odpoledních hodinách na naší škole v budově 1. stupně („Malá Boženka“) zápis budoucích žáčků do prvních tříd. Paní vychovatelka Holečková s pomocí žáků naší školy připravili pro budoucí prvňáčky pohádkovou atmosféru, aby se jim vstupovalo do této nové životní etapy s ještě větší radostí a nadšením.

Při této příležitosti jsme se rozhodly v úterý, 4. dubna, uspořádat pro děti 1. - 4. tříd, které navštěvují školní družinu, sportovní odpoledne. Počasí nám nepřálo, a proto jsme se vydali do tělocvičny ZŠ Boženy Němcové („na Velkou Boženu“), kde bylo pro děti připraveno několik různých disciplín. Abychom nakonec mohli určit vítěze, tak na začátku dostal každý svou zápisovou kartu, kam se zaznamenávaly jeho úspěchy. Na prvním stanovišti děti porovnávaly své dovednosti ve skoku přes švihadlo. Dále mohly dokázat svou sílu při zvedání medicimbalu, dělání klasických kliků, nebo při cvikách zaměřených na posilování břišních svalů. Obratnost naopak předvedly na dalším stanovišti, kde měly za úkol doskočit co nejdál technikou trojskoku. Pro mnoho z nich byla tato disciplína značnou výzvou, se kterou se ale nakonec vypořádaly skvěle. Všechny děti měly možnost vyzkoušet si každou disciplínu a mnoho z nich si proto odneslo i nové zážitky a zkušenosti z jednotlivých sportovních oblastí. Po porovnání všech záznamových karet jsme dospěli k celkovým výsledkům a mohli tak vyhlásit „Železného chlapce“ a „Železnou dívku“. Nakonec si děti zahrály oblíbenou míčovou hru – vybíjenou „všichni proti všem“, kterou jsme tuto sportovní událost ukončili a vrátili se zpět do družiny. Dětem se toto nevšední odpoledne plné sportu a her líbilo a už se těší na další akce, které jsou pro ně naplánované.

Výsledky Železňáků zde.

Vych . Bac. Pavla Schreiberová

iskolaiskola

aktuality