csenderu

Ředitelské volno 2019
2019-04-23 20:31:01

Ve dnech 2. a  3.5.2019 mají žáci ředitelské volno z důvodu školení pedagogů.

holka hlava2 virtualni prochazka link kalendar akci link zazemi link svp link fotogalerie link kontakt link


fotogalerie

kalendář

 

 

 

 odkaz web

 

logo NIDV

V pondělí 3. 10. 2011 se žáci 6. ročníků ZŠ B. Němcové vydali na čtyřdenní stmelovací pobyt do rekreačního středika Březová u Třebíče. Celkem jelo 53 žáků se svými třídními učiteli.

Pobyt byl zaměřen na poznání a stmelení kolektivů vzniklých přechodem žáků na druhý stupeň a příchodem žáků nových.

Děti měly možnost vyzkoušet spoustu adrenalinových aktivit. Jištěné instruktory zdolávaly jednodušší i náročnější horolezecké stěny, některé zvládly i složité cesty s převisy. Dále si zaskákaly na bungee trampolínkách, kde ti odvážnější zkoušeli salta vpřed i vzad. Svůj psychický i fyzický stav si žáci otestovali na vysokých lanech. Tam, opět jištěni, zdolávali ve výšce asi 10m různé překážky – lezení v lanové síti, překračování zavěšených dřevěných prken či chůzi po laně. Teplé počasí dovolilo dětem vyřádit se na raftech a následně i ve vodě. Svou bojovnost žáci uplatnili při airsoftu. Vybaveni ochrannými brýlemi, airosoftovou pistolí a nabíjecími kuličkami se chlapci i dívky jednoho týmu snažili ukořistit vlajku druhého týmu. Další zkouškou odvahy si děti prošly při „skoku do prázdna“, přesněji skok ze skály do prolákliny, ale samozřejmě opět bezpečně jistěny lany a instruktorem. Klidnější zážitky mají ze střelby z luku či ze vzduchové pušky.

Dále si žáci zahráli spoustu kolektivních her a zábavných soutěží, kde prioritou nebylo uplatnění svých fyzických síl, ale schopnost spolupracovat se členy týmu, pomáhat jim k dosažení společného cíle, popřemýšlet o nejvhodnějším způsobu řešení daných situací. Pracovat kolektivně, nikoliv individuálně.

Díky slunečnému babímu létu si žáci mohli všech aktivit dostatečně užít a jistě se teď budou těšit na další společné zážitky na školních výletech či jiných školních kurzech.

 

Lyžák 2017
Lyžák 2017 Lyžák 2017
Lyžák 2017
Lyžák 2017 Lyžák 2017
Lyžák 2017
Lyžák 2017 Lyžák 2017

iskolaiskola

aktuality