csenderu

holka hlava2 virtualni prochazka link kalendar akci link zazemi link svp link fotogalerie link kontakt link


fotogalerie

kalendář

 

 

 

 odkaz web

 

logo NIDV

merkurPáteční dopoledne patřilo v Náchodě prezentaci středních škol pro žáky, kteří se rozhodují o svém dalším studiu. Součástí této přehlídky byla soutěž se stavebnicí Merkur. Podmínkou účasti bylo sestavit družstvo 3 žáků pátých tříd a 3 žáků druhých ročníků středních škol či učilišť. Nabídku účastnit se jsme s radostí přijali. Střední řemeslná škola v Jaroměři a ZŠ Boženy Němcové sestavily hned dvě soutěžní družstva.

Aby se malí nebáli a velcí neostýchali, jsme uspořádali krátkou seznamovací schůzku a hned další týden jsme vyrazili do Náchoda. Čekalo nás příjemné soutěžní dopoledne, spolupráce v družstvech fungovala dokonale a práce šla všem od ruky. Montážní návody, šroubky, matky, desky, pásky...Toho všeho si naši soutěžící užilii při svém obtížném úkolu opravdu dostatečně. Obdivovala jsem zručnost a organizační schopnosti našich starších spolubojovníků a schopnost spolupráce i obrovskou ochotu u našich mladších. Na moje slova chvály ke starším, mířící k  jejich šikovnosti,  se mi dostalo odpovědi: „Merkur? No, to bylo moje dětství…..“A bylo to vidět. Naše družstva obsadila první i druhé místo a vítězné družstvo se zaslouženě zúčastní krajského kola v Hradci Králové, které se uskuteční 16.11.2018

Chci pochválit všechny naše žáky za snahu, ochotu a týmovou spolupráci. Byli jste skvělí! Držíme pěsti na další soupeření.

iskolaiskola

aktuality